Za nami półkolonia „Profilaktycznie, wesoło i sportowo”, która była realizowana na obiektach sportowych Gimnazjum nr 2 w Polkowicach. W programie było przewidzianych mnóstwo atrakcji dla dzieci, które rozbudzały ciekawość i naukowe pasje. Należały do nich między innymi: zabawy integracyjne, puszczanie wielkich baniek mydlanych, strzelanie z łuku, tor przeszkód, sumo, wyścigi ruroskoczków czy dmuchana zjeżdżalnia.

Uczestnicy półkolonii mogli brać udział w turniejach sportowych: wyścigach rzędów, piłce nożnej czy skokach na skakance. Dla małych artystów przewidziane były również zajęcia arteterapeutyczne, w których mogli narysować portrety zaproszonych gości, bajkowego bohatera czy plakat związany z wymarzonymi feriami zimowymi. Nie zabrakło „Kolorowego świata Indian”, w którym dzieci wykonywały indiańskie stroje, pióropusze oraz biżuterię, tworzyły układy taneczne oraz waleczne okrzyki.

Dzieci mogły wziąć udział także w Przedstawieniu Teatralnym, o tematyce szkolnej, powiązanej z aktywną zabawą integracyjną i modelowaniem balonów. Nie zabrakło także pouczającego filmu animowanego, który odbył się w Polkowickim Kinie. Dzieci miały okazje skorzystać również z atrakcji w polkowickim Aquaparku (bilard, kręgle, basen).

Nie mogło też zabraknąć Dnia Bezpieczeństwa, w którym gościliśmy pracowników z: Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Polkowicach.
W trakcie trwania półkolonii uczestnicy otrzymali prezenty ufundowane przez Straż Miejską w Polkowicach, za co serdecznie dziękujemy w imieniu dzieciaczków!

Celem półkolonii organizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej było promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci zachowań sportowych. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy półkolonii, są zadowoleni z osiągniętego efektu. Do zobaczenia następnym razem!

 

Relacje z akcji zimowej można oglądnąć na stronie Telewizji Polkowickiej:

http://www.tv.polkowice.pl/6,921-ferie_w_polkowicach.html