Za nami zajęcia wakacyjne półkolonii „Profilaktycznie, wesoło i na sportowo”, która była realizowana na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 Polkowicach, w godz. 10.00 – 13.00. W programie było przewidzianych mnóstwo atrakcji dla dzieciaczków. Relacje z akcji wakacyjnej można oglądnąć na stronie Telewizji Polkowickiej:

http://www.tv.polkowice.pl/6,590-wakacje_z_osrodkiem_pomocy_spolecznej..html

jak również przeczytać o nas w Gazecie Polkowickiej (Numer 17/2013, Strona 9):

http://www.polkowice.pl/pliki/13_08_22_1377153467435.pdf

A oto szczegóły działań w ramach półkolonii „Profilaktycznie, wesoło i na sportowo”:

Dzień 1 – Rozpoczęcie wakacyjnej akcji, a w programie były: zabawy integracyjne, puszczanie wielkich baniek mydlanych, strzelanie z łuku, tor przeszkód, sumo, wyścigi ruroskoczków, dmuchana zjeżdżalnia oraz turniej piłki nożnej.

Dzień 2 – Drugi dzień minął pod hasłem „Zaczarowany świat zabawy”, można było m.in. uczestniczyć w zajęciach arteterapeutycznych, tanecznych oraz socjoterapeutycznych. Dzieciaczki mogły również wziął udział w umuzykalnieniu rodem z Meksyku.

Dzień 3 – W tym dniu wraz z podopiecznymi wybraliśmy się do kina PCA na projekcję filmu animowanego „Zambezja”. Po powrocie dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, w których mogły narysować bajkowego bohatera.

Dzień 4 – Dzień ten minął nam pod hasłem: „Dzień Bezpieczeństwa”, w którym to gościliśmy pracowników z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, Państwową Straż Pożarną, Straż Miejską oraz Pogotowie Ratunkowe. Dzieciaczki uczestniczyły w pogadance dotyczącej zasad bezpieczeństwa, konkursach i zabawach z udziałem służb, jak również drużynowych zawodach sportowych i konkurencjach indywidualnych. Na zakończenie tego dnia każdy z uczestników otrzymał prezent ufundowany przez Straż Miejską w Polkowicach, za co serdecznie dziękujemy
w imieniu dzieciaczków!

Dzień 5 – „W zdrowym ciele zdrowy duch” – w tym dniu uczestnicy półkolonii mogli wziąć udział
w sportowych rozgrywkach w piłce nożnej, turnieju skoków na skakance, tańczyć w rytmach Zumby, jak również bawić się przy zabawach integracyjnych.

Dzień 6 – W tym dniu dzieciaczki mogły skorzystać z atrakcji Parku Rozrywki, w zajęciach, które rozbudzały ciekawość i naukowe pasje: kulach sferycznych, gokartach rowerowych, trampolinie oraz dmuchanej zjeżdżalni.

Dzień 7 – Dzień ten minął pod hasłem „Dnia Sportu” – dzieciaczki czytały bajeczki z zaproszonymi gośćmi. Uczestniczyli w konkurencjach sportowych „Gramy Fair – Play”, takich jak: rzut piłką do kosza na czas, slalom przy użyciu piłki nożnej i pachołków oraz strzały na bramkę. Na zakończenie dnia odbyły się zajęcia plastyczne „Moje hobby to sport.”

Dzień 8 – W tym dniu wyszliśmy z uczestnikami półkolonii do Aquaparku, gdzie dzieciaczki mogły popływać w basenie, pograć w kręgle czy zagrać partie w bilard. Na koniec, jak co dzień, zjedliśmy wspólny słodki poczęstunek.

Dzień 9 – Dzieci w tym dniu miały możliwość przejechania się bryczką, był również zorganizowany konkurs dziecięcych talentów. Uczestnicy prezentowali się w różnych strojach, jak na prawdziwe gwiazdy przystało. Dodatkowo mogli liczyć na pomoc wychowawców w pomalowaniu ich twarzy w kolorowe barwy.

Dzień 10 – Zakończenie wakacyjnej półkolonii, a w programie między innymi: wspólna zabawa z wychowawcami i animatorami z Trip Travel, rozdanie dyplomów uczestnikom, drobne upominki dla najlepszych: Sportowca, Plastyka, Tancerza, Aktora oraz Najlepszego Pomocnika. Uwieńczeniem akcji wakacyjnej była wystawa prac plastycznych dzieci oraz pokaz tańca.

Zostaw odpowiedź

Możesz użyć tych tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


dziewięć − = 8